להיות חופשי עם הטבע, זה להיות אחד עם הטבע

צלילה חופשית

מהי צלילה חופשית?

צלילה חופשית הינה ענף ספורט ופנאי ימי ייחודי בתחום ענפי הספורט הימיים. מעבר למימד הפיתוח הפיזי, יש לצלילה החופשית השפעה חזקה על מימד הפיתוח הנפשי. בשונה מהאחות הגדולה והמפורסמת יותר, צלילת המיכלים, צלילה חופשית מתבצעת ללא עזרי נשימה כלל, בעקבות כך נדרש הצולל לשלוט בטכניקות נשימה. חלק חשוב בטכניקות הנשימה הינו הכושר המנטלי או ליתר דיוק, רמת הרוגע הפנימי. הציוד המנינימליסטי אשר נדרש לביצוע הצלילה, מאפשרת לצלול להטמע בסביבה הימית בצורה טובה יותר. בשילוב המצב התודעתי בה נתון הצולל, הוא נהיה בעצם אחד עם הים. ניתן להבחין בקלות כי תגובת הסביבה הימית אל הצולל היא כאל "בן בית". הצלילה החופשית מאפשרת לחוות את העולם המופלא של מעמקי הים, בזכות היכולות הפיזיות והמנטאליות של עצמך בלבד. כך נוסף להיותה תחביב מהנה, הצלילה החופשית מאפשרת לצולל ללמוד המון על עצמו ולחדד את חושיו ויכולותיו.

צלילה חופשית לעומק

קורס צלילה חופשית בצפון

קורס צלילה חופשית בצפון

ניתן לקחת את תחום הצלילה החופשית לכיוונים שונים, בהתאם למטרתו של הצולל. במרכז הימי אינדיגו – שבי ציון, התפיסה שלנו כי צלילה החופשית היא ככלי שהופך את הצולל לחלק אינטגרלי מהעולם התת הימי. על פי תפיסה זאת יצרנו את קורס הצלילה החופשית שלנו. החזון שלנו, כי באמצעות הקורס יקבל הצולל החופשי יכולות אשר יאפשרו לו לקבל שליטה על תנועתיו ונשימותיו ובכך להפוך להיות אחד מסביבה הימית. את חווית החיבור לטבע לא ניתן לתאר במילים שכן יש להתנסות בה באופן בלתי אמצעי.

חופי הים התיכון הצפוניים מאפשרים סביבה לימודית מושלמת. קורס צלילה חופשית בצפון, יפגיש את החניך עם עומקים שונים, טופוגרפיה מגוונת ודגה עשירה. בנוסף לכול אילו יתנסה החניך בהתמודדות עם תנאי ים מאתגרים יותר כגון זרמים, גלים וצלילה חופשית בסביבת שייט פעילה. התנסות זאת נושאת עימה ערך לימודי רב.

מה נלמד בקורס צלילה חופשית?

צלילה חופשית - בטיחות וסביבה ימית

בטיחות וסיכונים

על מנת להשתלב בסביבה הימית בצורה מיטבית יש להיות מודע לסיכונים שבה. כחלק מניהול הסיכונים הללו, כדאי להכיר את כללי הבטיחות. צולל חופשי מודע, הינו צולל אשר מעצים את חוויתו.

צלילה חופשית - טכניקת תנועה

תנועה אפקטיבית

בהתבוננות בטבע ובים בפרט, ניתן לראות כי הכול נע בתנועה הרמונית. נדבך חשוב של הצלילה החופשית הוא היכולת לנוע בצורה נכונה ויעילה במים, מבלי ליצור חותם משמעותי על הסביבה.

צלילה חופשית - טכניקת נשימה

טכניקת נשימה

בהעידר ציוד נשימה, חייב הצולל לשלוט על הנשימה שלו בצורה מושלמת. השליטה בנשימה מושגת באמצעות הכנה פיזית ומנטלית כאחד וכוללת: הרגעה, הרפיה ושינוי תודעתי עמוק.

 

קורסי צלילה חופשית

כל הקורסים מורכבים משיעורי כיתה תיאורטיים והתנסות מעשית במים. בטרם יתחיל לצלול לעומקים, ידרש החניך להציג יכולות מניחות את הדעת במים מוגנים. במהלך הקורסים יסופק לחניך כול הציוד הנדרש לצורך לימוד מיטבי וכן כול חומרי הלימוד הנדרשים. הקורסים במרכז הימי אינדיגו מועברים על ידי מדריכים מוסמכים בעלי ניסיון רב, הן בצלילה חופשית והן בהדרכתה. הקורסים מתקיימים בחוף שבי ציון ואתרים הסכמוכים למרכז הימי אינדיגו. לבקשת משתתפי הקורס ניתן יהיה לשלב אתרים נוספים בצפון. ביצוע הקורס בים התיכון מספק סביבה מאתגרת יותר, עובדה שתספק ערך מוסף רב לחניכים. הקורסים מתקיימים בחסות שתי ארגוני הצלילה החופשית הבינלאומיים: AIDA ו- SSI. חומרי לימודים בקורסים מסופקים מטעם ארגונים אלה. חומרי הלימודים מעודכנים מעת לעת על ידי הארגונים על מנת להציג לחניכים את כול החידושים בתחום.

קורס צלילה חופשית – כוכב ראשון ( Level 1 )

קורס כוכב ראשון הינו שער הכניסה לעולם הצלילה החופשית. קהל היעד העיקרי של הקורס הוא אנשים שלא חוו את העולם התת ימי מעולם ומעוניינים להכירו ולצפות בהנאה וחופשיות בחיי הים העשירים. הקורס יסקור את כול היסודות ועמודי הטווח של הצלילה החופשית.

קורס צלילה חופשית – כוכב שני ( Level 2 )

קורס כוכב שני מיועד עבור אלו המרגישים כבר בטוחים ונינוחים במים, אשר התנסו בשנירקול ו/או צלילת מיכלים/חופשית/דייג ומעוניינים ללמוד את הידע המעשי והתיאורטי הבסיסיים של הצלילה החופשית. מטרת הקורס היא לקחת את הידע הבסיסי שקיים אצל החניך ולהביא אותו לטווחי העמקה וזמן שהייה גדולים יותר. בקורס יושם דגש על שיפור ופיתוח טכניקות הנשימה והתנועה.

קורס צלילה חופשית – כוכב שלישי ( Level 3 )

קורס כוכב שלישי הינו חוד החנית של המקצוענות בצלילה החופשית. הקורס מיועד לצוללים חופשיים עבור צוללים חופשים המעוניינים ללמוד טכניקות פיזיות ומנטליות מתקדמות ועל ידי כך לשפר את יכולת ההעמקה שלהם ואת משך זמן עצירת הנשימה. הדגש בקורס הוא על הקנית מיומנויות וידע לתכנון עצמאי של תוכנית אימונים אישית. קורס כוכב שלישי מהווה קפיצת מדרגה משמעותית ביכולתיו של חניכיו, בדרך להשגת יעדיו ומטרותיו בתחום הצלילה החופשית.

צוות המדריכים

ורד דקל - בן יעקב מדריכת צלילה חופשית

ורד דקל – בן יעקב

ורד חיה ונושמת ספורט כל חייה, מלבד הצלילה החופשית, עוסקת ורד גם בריצה למרחקים ארוכים, יוגה, ריקוד, רכיבת שטח, וטיפוס הרים. הצלילה החופשית עבורה היא דרך לתרגול חופש ושלווה. באמצעות כלי זה היא מתחברת יותר טוב לטבע והכי חשוב לעצמה. הדגש הלימודי של ורד בקורסים הינו על הקניית מיומנויות אשר יאפשרו לחניך למתוח את הגבולות הפיזיים והמנטליים שלו ועל ידי כך להגיע לעומק רב יותר, למשך זמן רב יותר – זאת בנשימה בודדת אחת. מעבר להיותה מדריכת צלילה חופשית מקצועית ושיאנית הארץ לנשים, היא מחזיקה תואר שני בהנדסת סביבה מהטכניון, מלווה נשים בתהליך שיקומי לאחר הלידה ואימא לשתי ילדות מקסימות. פשוט "אשת חיל".

גיל גילי חיון מדריך צלילה חופשית

גיל "גילי" חיון

מעבר להיותו מנהל המרכז הימי אינדיגו, מדריך צלילת מיכלים והסקיפר הראשי, גילי הוא גם מדריך צלילה חופשית. רק מי שמכיר טוב את גילי יודע כי האהבה הכי גדולה שלו היא הצלילה החופשית. לדעתו הדרך היחידה להתחבר לסביבה הימית באופן מלא ובלתי אמצעי היא באמצעות הצלילה החופשית. תמיד שיש לו חלון זמן בין מטלה למטלה, תמצאו אותו צולל חופשי, בקלילות ונינוחות, למעמקי קניון אכזיב. הדגש הלימודי של גילי בקורסים הוא בחידוד המיומנויות של החניך לרמה כזאת בה הוא יהפוך להיות אחד עם הסביבה הימית. אם המטרה היא ללמוד צלילה חופשית ברמות העמוקות ביותר של התחום, אין אדם שיכול לעשות את זה יותר טוב מגילי. 

בואו לקחת חלק בחוויה יוצאת דופן ובדרך לגלות את עצמכם מחדש

 

מועדון: 04-9521919  |  גילי:  054-5879916

שם (*)

כתובת אימייל (*)

נושא

הודעה

הצג
הסתר