אתרי צלילה בצפון

חווית הצלילה בים התיכון שונה מאוד מהחוויה של הים האדום ועל כן בדרך כלל הדעות של הצוללים הוותיקים מתחלקות ל-2, כאילו ששונאים את הצלילות בים התיכון וכאלה שלא מפסיקים לצלול בה ולגלות את קסמו. יש גם האומרים כי אם אתה רוצה באמת ללמוד צלילה מהיא, תצלול בים התיכון.

רצועת החוף הים תיכונית של ישראל משתרעת על פני כ-196 ק"מ, החל מגבול מצריים (באיזור רפיח) בדרום ועד לראש הניקרה בצפון. עקב המבנה הפתוח של רצועת החוף הים תיכונית, היא רגישה יותר לשינויים במזג האוויר, מה שהופך את הצלילה בה למאתגרת יותר. למרות היותה רצועה אחת, איזורים שונים שלה מאופיינים בתכונות שונות. רצועת הים התיכון הצפונית (עכו וצפונה), רצועת החוף בה פועל המרכז הימי אינדיגו – שבי ציון, מאופיינת בהרכב חול שונה משאר רצועת הים התיכון ועל כן הראות במים טובה יותר ו"עמידה" יותר לסערות. שילוב מאפיין זה עם החופים מדהימים וסימני הנוף יחודיים, הופך את רצועת החוף הים תיכונית הצפונית לגן עד לצוללים.
שיא עונת הצלילה בים התיכון הוא בחודשי הסתיו והאביב, כאשר לעיתים גולשים גם לעונה העוקבת (אם אין שינויי מזג אוויר קיצוניים). חודשי הקיץ מאופיינים בראות משובשת, אך תכנון נכון, ניתן לתפוס כמה ימים נהדרים. טמפ' המים נעה בין 17 מעלות בחורף ל-30 מעלות בקיץ. כלל האצבע של ותיקי התחום אומר כי החודשים האידיאליים לצלילה הינם כול החודשים המסתיימים באות ר'. מגוון הדגה בים התיכון, אינו מרשים במיוחד (בהשוואה לים האדום), אך ככול שמתרחקים מהחוף ניתן לפגוש זני דגים מעניינים כגון: חתולי ים, לוקוסים ענקיים וכו'.

אתרי הצלילה בים התיכון משלבים מבנים גיאולוגיים תת מימיים מיוחדים כגון קניון אכזיב והנקרות של ראש הנקרה וכן היסטוריה מרתקת שאר כובשת את הדמיון כול פעם מחדש, כגון השירה (Scire). כול צולל, בהתאם לעניין שלו, ימצא את מקומו בים התיכון בפרט ובעיקר ברצועה הצפונית שלו.

אתרי צלילה בצפון

Scirè – הצוללת שירה

אתרי צלילה בצפון

קניון אכזיב

אתרי צלילה בצפון

הנקרות

אתרי צלילה בצפון

קניון שלושת העוגנים

אתרי צלילה בצפון

הסטי"ל אח"י כידון

אתרי צלילה בצפון

"הקיר" –  קניון עכו

אתרי צלילה בצפון

מערות שבי ציון

אתרי צלילה בצפון

הניצן

אתרי צלילה בצפון

אונית המלט הטורקית

אתרי צלילה בצפון

הדוברה הגדולה

אתרי צלילה בצפון

שמור לאתר הצלילה "הבא"

 

אנחנו לא נחים ותמיד חושבים על אתרי צלילה מעניינים וחדשים. אם אתם מכירים אתרי צלילה בצפון שהייתם רוצים לספר לנו/לצלול אליהם, צרו איתנו קשר בדף יצירת הקשר.

שמורת חוף אכזיב – אתרי צלילה הנגישים מהחוף

רצועת החוף של שמורת אכזיב, חלק מרצועת החוף הים תיכונית הצפונית, מתחילה צפונית לנהריה ונמשכת עד ראש הנקרה. רצועה זאת מוגדרת כשמורת טבע. מעבר להיותה אחת מרצועת אחת היפות בארץ, היא מציעה עולם תת מימי עשיר בדגה וטופוגרפיה מרתקת. כול אתרי הצלילה ברצועת החוף של אכזיב נגישים בקלות ונוחות מהחוף. אתרי הצלילה מתאימים לכלל הצוללים.  אתם מוזמנים לעבור אצלינו, לקחת ציוד ולקבל הדרכה. המרכז הימי אינדיגו – שבי ציון מוציא מידי פעם צלילות מודרכות לאתרים הנבחרים. מומלץ להתעדכן בלוח פעילות המועדון. בכול דרך שתרצו, אתם מוזמנים להגיע ליום צלילות צפוני מדהים ולגלות את הים התיכון במלוא הדרו.

מנהרת אכזיב

צלילה בשמורת חוף אכזיב - מנהרת אכזיב

מערות אכזיב

אתרי צלילה - מערות אכזיב
הצג
הסתר