הסטי"ל אח"י כידון

אונית הסטי"ל אח"י כידון הוא אתר צלילה יחודי, שכן יעודו המקורי הוא הנצחת 12 לוחמים שנפלו באסון השייטת באנצריה. האתר ממוקם בחלקו הדרומי של חוף שבי ציון. אונית הסטי"ל אח"י כידון הינה מדגם סער 4 ואורכה 64 מטרים. במרצות הזמן הסערות והזרמים עשו שמות באוניה והיא כרגע מפורקת ל-3 חלקים. אל מול חרטום האוניה (שהשתמר היטב) ניצבת האנדרטה, אשר בנויה מבסיס בטון בצורת כנפי העטלף (סמל השייטת) ועליו ממוקמים 12 כיסאות. אילו מציינים את שמות הנופלים.

הסטי"ל אח"י כידון היא אוניית אחות לשתי אוניות נוספות המשמשות אתרי צלילה: אח"י סופה, הסטי"ל המפורסם מאילת ואח"י מיזנק, הסטי"ל של חיפה. שלושת האוניות טובעו כחלק מיוזמה לפיתוח אתרי צלילה בישראל. טרם ההטבעה בוצעו עבודות הכנה והנגשה של מדורי האוניה, אי לכך ניתן לבצע חדירה לא ארוכה לתוך מדורים בחלק של הירכתיים. החדירה מומלצת אך ורק לצוללים מנוסים ומאוזנים היטב ויש להיזהר מכבלים ושברי ברזל. למרות גילו הצעיר של האתר, בעלי חיים רבים קבעו בה את ביתם. 

פרופיל הצלילה אינו מסובך והאתר עצמו אינו גדול במיוחד, כך שאפשר לצלול בנחת וללא מאמץ. העומק המקסימלי הינו 26 מטר. הצלילה לסטי"ל אח"י כידון תמיד מלווה ברגשות מעורבים. מצד אחד הסקרנות והקסם של כלי שייט טבוע ומצד שני כבוד וזכרון ל-12 מהלוחמים האמיצים.

הסטי"ל אח"י כידון הינו אחד מאתרי הצלילה הפופולריים בצפון וזוכה לנוחכות מכובדת בלוח פעילות המועדון של המרכז הימי אינדיגו. 

צלילה בצפון - הסטיל אחי כידון 3
צלילה בצפון - הסטיל אחי כידון 2
צלילה בצפון - הסטיל אחי כידון 1
צלילה בצפון - הסטיל אחי כידון 6
צלילה בצפון - הסטיל אחי כידון 5
צלילה בצפון - הסטיל אחי כידון 4
הצג
הסתר