צלילת רענון 

בהתאם לחוק הצלילה הישראלי , צולל מוסמך אשר לא צלל בחצי השנה האחרונה חייב לבצע צלילת רענון לפני ביצוע צלילות מוסמכים (צולל הצלה ומעלה או צולל עם 50 צלילות רשומות פטור מצלילת ריענון). צלילת הרענון מתחלקת לשני חלקים, החלק התיאורטי והחלק המעשי:

חלק תיאורטי – חלק זה יועבר על החוף. הצולל יקבל תדריך על אופן ביצוע התרגילים, חזרה על סימני מוסכמים, שימוש נכון בטבלאות וחזרה על שלבי הרכבת ובדיקת ציוד הצלילה.

חלק מעשי– במסגרת חלק זה הצולל יתרגל מציאת ווסת, ריקון מסיכה ממים, הנשמת בן זוג ואיזון. במידת הצורך, המדריך ישלב תרגולים נוספים על מנת לוודא שהצולל אכן כשיר לחזור לצלול באופן בטיחותי.

למען הסר ספק, צלילת הרענון נועדה על מנת לוודא כי צולל שלא צלל מזה זמן יכול לשוב לצלול באופן בטיחותי, לכן חשוב לזכור כי צלילת הרענון אינה צלילה מודרכת או טיול באתר צלילה. על הצולל לעמוד בדרישות הרענון לפני שיקבל אישור לבצע צלילה מוסמכת.

איפה מתקיימת צלילת הרענון?

צלילות הרענון מתקיימות בריף המדהים של חוף שבי ציון. האתר נמצא בסמוך למועדון והגישה אליו נוחה. מלווים מוזמנים להתרווח על החוף או בבר-מסעדה של המרכז הימי. בתום ביצוע צלילת הרענון ובמידה ולוח פעילות המודעון יאפשר זאת, יוכל הצולל הרענן להצטרף לצלילות מודרכות מהחוף או מסירה.

מתי ניתן לעשות צלילת רענון?

מועדון הצלילה של המרכז הימי אינדיגו מקיים צלילות היכרות לאורך כול השנה. יש לתאם מראש את הצלילה, כדי שנוכל גם לכוון את מועד הצלילה בהתאם למזג האוויר ומצב הים.

למי מיועדת צלילת רענון?

לפי הגדרות החוק, צולל מוסמך (כוכב ראשון/שני), אשר לא צלל שישה חודשים או יותר. צלילת רענון מומלצת גם לצוללים מוסמכים אשר רוצים לשפר את בטחונם העצמי, לחדד מיומניות שונות או לקבל תרגול נוסף ואישי. הבטיחות בצלילה היא ערך עליון, אין לשכוח זאת.

לרישום ובירורים אנא צרו קשר:  04-9521919 | 054-5879916

צלילת רענון בצפון - מרכז ימי אינדיגו שבי ציון
צלילת רענון בצפון - הים התיכון
צלילת רענון בצפון - אכזיב
הצג
הסתר