קניון אכזיב

קניון אכזיב, כשמו כן הוא, קניון תת ימי. הקניון משתרע על פני רצועה ארוכה, במקביל לקו החוף הצפוני, כ-1 ק"מ מקו החוף. החלק העליון של הקניון שוכן בעומק של 10 מטר ואז בבת אחת גולש המצוק, בשיפוע חד, לעומק של 30 מטר. חיבור הסלע לקרקע החולית יוצר בתי גידול לבעלי חיים ימיים מגוונים. ניתן לראות באתר ברקנים, טווסונים חשופיות ולעיתים גם צבי ים. מיקומו של קניון אכזיב בתוך שמורת טבע ימית ועל כן כמויות הדגה והמגוון באתר גדול מאוד. הסלעים בתחחית המצוק משמשים בית גידול ללוקוסים אדירי מימדים. התוואי של קניון אכזיב מאוד ארוך, מה שיוצר מגוון מסלולי צלילה שונים. וותיקי הצוללים בקניון אכזיב תמיד יגידו כי כל צלילה בקניון שונה ומיוחדת במינה.

החורף היא עונת השיא של קניון אכזיב. המים הצוננים של הקניון מזמינים כמויות גדולות של חתולי ים עצומי מימדים. ביום טוב, ניתן גם להיתקל בלהקת פלמידות ענקיות. פרופיל הצלילה בקניון אכזיב מתאים לצוללים מכל הרמות ומאפשר צלילה נינוחה ללא מאמץ עם זמן תחתית יחסית ארוך. צורת הניווט בקניון הוא פשוטה למדיי, ניתן לקבוע את כיוון הצלילה הן צפונה והן דרומה מנק' העגינה ולהתקדם לארוך המצוק, כאשר הוא משמש כנק' יחס לצורך הניווט.

קניון אכזיב הוא אחד מאתרי הצלילה הפופולריים ברצועת החוף הצפונית, מועדון הצלילה של המרכז הימי אינדיגו מוציא אליו צלילות לעיתים קרובות. מומלץ להעדכן בלוח פעילות המועדון לגבי צלילות בקניון.

אתרי צלילה בצפון - קניון אכזיב
צלילה בצפון - קניון אכזיב 5
צלילה בצפון - קניון אכזיב 1
צלילה בצפון - קניון אכזיב 6
צלילה בצפון - קניון אכזיב 3
צלילה בצפון - קניון אכזיב 4
הצג
הסתר